2021 Grammy Ödülleri’nde The Weekend’in Hayal Kırıklığı

0
896

Son dönemin en popüler şarkıcılarından ve müzik listelerinin zirvedeki ismi olan The Weeknd, 2021 Grammy Ödülleri’ne aday gösterilmemesiyle hayal kırıklığı yarattı. Sosyal medyadan açıklama yapan The Weeknd, Grammy Ödülleri’nin yozlaştığını iddia etti

Dünyaca ünlü R&B şarkıcısı The Weeknd2021 Grammy Ödülleri için hiç adaylık kazanamadı. Son dönemin en popüler isimlerinden olan ve müzik listelerinde zirvede yer alan 30 yaşındaki Kanadalı şarkıcının Grammy’ye aday gösterilmemesi hem hayranları hem de müzik dünyası açısından büyük bir hayal kırıklığı oldu.

The Weeknd, “Grammy’ler yozlaşmaya devam ediyor. Bana, hayranlarıma ve sektöre şeffaflığı borçlusunuz” dedi.

Son albümü After Hours’tan Blinding Lights şarkısı dünya çapında bir hit’e dönüşen The Weeknd, Billboards Hot 100 listesinde de bir numarada yer alıyor. Şarkıcı, 40 hafta boyunca listenin ilk 10’unda yer aldı.

Mart ayında çıkan After Hours’tan aynı zamanda Heartless, In Your Eyes ve Save Your Tears single’ları çıktı. Albüm satış rakamlarına göre oluşturulan Billboard 200 listesinde de bir numaraya yükseldi. The Weeknd, çok dinlenen şarkılarıyla Apple Music’te dünya çapında rekor kırdı.

YARALI İMAJI

The Weeknd, 2020 MTV Video Müzik Ödülleri’nde Blinding Lights şarkısıyla yılın müzik klibi ve en iyi R&B müzik klibi ödüllerini kazandı.

MTV Video Müzik Ödülleri töreninde dayak yemiş gibi gelen The Weekend, üç ödül kazandığı Amerikan Müzik Ödülleri töreninde de aynı yaralı ve bandajlı imajı sürdürdü.

Thee Weeknd, Amerikan Müzik Ödülleri’nde Soul/R&B dalında En İyi Erkek Şarkıcı, En İyi Albüm ve En İyi Şarkı ödüllerini kazandı.