Bella Maison, Van Gogh Sunflowers Koleksiyonu’nda Vazoda On İki Ayçiçeği’ne Yeniden Hayat verdi

0
320
Bella Maison, Van Gogh Sunflowers Koleksiyonu

“Güzel ev” kavramına yeni bir soluk getiren Bella Maison, dünyaca ünlü post empresyonist ressam Vincent van Gogh’un eşsiz eseri Vazoda On İki Ayçiçeği’nden ilhamla Van Gogh Sunflowers Koleksiyonu’na hayat verdi.

Mutluluğun, adanmışlığın ve sadakatin yanı sıra Van Gogh’un Arles’teki yaşanmışlığının yansıtıldığı yeni koleksiyon, her parçasıyla ünlü ressamın hayatından kesitleri hissettiriyor.

 Günün trendlerini özgün bir dille yorumlayarak yeni tasarımlara hayat veren Bella Maison, özel lisanslı koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi. Bella Maison’un sanatı seven ve evine sanatla dokunmak isteyenler için tasarladığı Van Gogh Sunflowers Koleksiyonu, evlerde post empresyonist akımının önünü açıyor. Ressamın, yaşamın farklı evrelerini tasvir ettiği Vazoda On İki Ayçiçeği’nden ilhamla tasarlanan koleksiyon, kullanıcıları sanatla donatılmış yaşam alanlarına davet ediyor. Nevresim seti, yemek seti, seramik sürahi, bardaklar, oda kokusu ve runner gibi birçok parçaya yer verilen koleksiyon, sanat tutkunlarını Van Gogh’un Arles’te yaşadığı 12 odalı sarı daireye götürüyor.

 Koleksiyon tüm duyulara hitap ediyor 

Tablonun birebir ve canlı tonlarının nevresime gerçekçi bir şekilde yansıtıldığı dijital baskısı ile Van Gogh Sunflowers Çift Kişilik Nevresim Seti, sanat eserinin huzurunu yatak odalarına taşıyor. Kırlentler ise yatak ve oturma odalarının dekorasyonuna sanatın ruhunu yansıtıyor. Toprak bazlı stonewareden üretilen ve seramik tabaklara kıyasla uzun süreli bir dayanıklılık ve canlı renkler vadeden Van Gogh Sunflowers Yemek Seti hem göze hem de gönüllere hitap ediyor. Yemek seti; kase, servis tabağı, yemek tabağında farklı formlarda işlenen ayçiçeği detaylarıyla klasik yemek takımlarını tahtından edecek. Yemek seti; küçük sunum kasesi, pasta ve büyük kayık tabaklarıyla sofraların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Koleksiyonda meşrubat bardakları da unutulmuyor. Her bardakta ayrı işlenen tablo detaylarıyla Van Gogh’un duygu geçişlerine gönderme yapıyor. Sarı şeridi ve köşelerine yerleştirilen ayçiçeği detaylarıyla yemek grubunun tamamlayıcılığını üstlenen runner, renklerin gücünü, çizimlerin detayını beyaz rengiyle ön plana çıkarıyor. Koleksiyonun parçaları arasında yer alan Amerikan servis ve seramik sürahi gibi diğer parçalar; post empresyonist akımının temelinde yatan canlı renklerin, tüm eve yayılmasını sağlıyor. Üst notaları ve alt nota geçişleriyle kullanıcıları, tablonun yapıldığı yıllara götüren oda kokusu, koleksiyonun farklı duyuları harekete geçiren parçası oluyor. Tüm tekstil ürünlerine ve Amerikan servise Van Gogh imzasının nakşedildiği koleksiyon; birbirinden özel parçalarıyla görme, koklama ve dokunma başta olmak üzere tüm duyulara hitap ediyor.

 Evinizi sanat eserlerinize dönüştürün

Van Gogh’un, hayran olduğu Fransız ressam Paul Gauguin’in gönlünü kazanmak için yaptığı ünlü eserin tüm detaylarının en ince ayrıntılarıyla farklı formlarda işlendiği yeni koleksiyon, Gauguin’in olduğu gibi kullanıcıların da gönlünü fethedecek. Ünlü ressamın fırça geçişlerinin yaşam alanlarında hissedileceği koleksiyondaki birbirinden özel ürünleri tek ya da set olarak alabilir, Van Gogh akımı ve Bella Maison dokunuşuyla evinizi kendi sanat eserinize dönüştürebilirsiniz.