Dünyayı Şoke Edecek Denilen Telefon: “Xiaomi Mi 10 Ultra”

0
1316
Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi’den yakında gelecek amiral gemilerinden birisi olarak geçen  için sağlam bir kaynaktan çok iddialı bir açıklama geldi

Xiaomi’den yakında “Mi 10 Pro Plus” olarak da geçen Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition ve daha önce “K30 Ultra” olarak da geçen Redmi K30 Extreme Commemorative Edition modelleri geliyor denilmişti. Hatta bu modellerin 11 Ağustos tarihinde düzenleyeceği etkinlik kapsamında resmi olarak tanıtılacağı aktarılmıştı.

İşte bu modellerden Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition, global pazara Xiaomi Mi 10 Ultra olarak çıkacak gibi görünüyor. Eğer bu model yeni bir telefon değilse “dünyayı şoke edecek” ibaresiyle gündem olmuş durumda. Bu ibarenin arkasında sağlam sızıntı kaynağı Ice Universe yer alıyor. Yeni model için heyecanı ve merakı çok ciddi oranda artıran kaynak, model için herhangi bir teknik detay paylaşmıyor. Ancak telefonun daha önce sızdırılan aşağıdaki teknik özellikleri 100x zoom (Yüzde 99 ihtimalle kayıplı dijital) ve GPU özelleştirme haricinde çok da uçuk detaylar taşımıyor. Yine de gizli kalmış çok iyi özellikler olabilir açıklaması yapılıyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra için sızan teknik detaylar

Gücünü Snapdragon 865 işlemciden alan telefonda Game Turbo özelliği yer alıyor. Qualcomm ve Xiaomi ortaklığıyla geliştirilen bu özellik, kişilerin yerleşik GPU’yu yani grafik birimini özelleştirmesine imkan tanıyor. Bunun telefon tarafında eşi görülmemiş bir şey olduğu aktarılıyor. 120 Hz 6,67 inç FHD+ AMOLED ekranla yolda bulunuyor denilen yeni Mi 10 versiyonu, 60W hızlı şarj desteğine sahip. 4.500 mAh pile sahip cihazda 55W hızlı kablosuz şarj olacak da deniyor. Telefon 108 megapiksellik bir ana kameraya sahip ve yüksek ihtimalle periskop kamera ile 12x optik zoom yapabiliyor. Modelin dijital zoom miktarı ise Galaxy S20 Ultra gibi 100x seviyesinde deniyor. Not: Görsel temsilidir. İlginizi Çekebilir Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.