Emirates İle 40 Bin Feet Yükseklikte ”Yıldızların Tadı”na Bakın Dünyada En İyi Şampanyaları Servis Eden Tek Havayolu

0
138
Emirates İle 40 Bin Feet Yükseklikte ''Yıldızların Tadı''na Bakın Dünyada En İyi Şampanyaları Servis Eden Tek Havayolu

Emirates, resmi olarak uçuşlarında Moët & ChandonVeuve Clicquot ve Dom Pérignon servis eden tek ticari havayolu ve 40 bin feet yükseklikte dünyanın en seçkin şampanyalarının ışıltılı hissini yolcularına sunuyor.

Emirates yolcuları uçuşlarında, özel günlere ve yeni bir yılın getirdiği umuda kadeh kaldırırken; mevcut en iyi şampanyaların yer aldığı seçkiyi tadıyorlar.

Emirates’in tüm global seferlerinde First Class yolcularına Dom Pérignon servis edilirken, Amerika Kıtası, Birleşik Krallık ve Avrupa seferlerinde Business Class yolcularına Veuve Clicquot , Avustralya dâhil olmak üzere Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik seferlerinde ise Business Class yolcularına Moët & Chandon servis ediliyor. Ayrıca Economy Class yolcuları da arzu ettikleri takdirde Moët & Chandon satın alabilirler.

Kadehler gökyüzündeki özel anlar için kalkıyor

Emirates yolcuları 30 yılı aşkın süredir gökyüzündeki özel anlarını Moët Hennessy şampanyalarıyla kutluyorlar. Her bir şampanya unutulmaz bir deneyim sunmak için “mükemmel servis” anlayışıyla üst düzey eğitime sahip kabin ekibi tarafından en uygun ısıda, benzersiz bir şampanya bardağında zarif bir şekilde servis ediliyor.

Emirates’in A380 uçuşlarında şampanyanızı ister koltuğunuzda ister uçak içi lounge alanında yudumlayabilirsiniz. Economy Class yolcuları da önceden bir pasta ve şampanya paketi rezervasyonu yaparak özel günlerine ekstra ışıltı katabilirler. 43 dolar karşılığında, kabin ekibi uçuş sırasında yolcuya minik bir kutlamayla sürpriz yapıyor. Pakette leziz bir vanilyalı veya zengin bir çikolatalı pasta ve yanında Moët & Chandon Brut 20cl şampanya yer alıyor.

Yolcular, şampanyalarını uçağa binmeden önce Dubai ve dünyanın dört bir yanındaki Emirates Dinlenme Salonları’nda da yudumlayabilirler. Dubai Havalimanı’nda, Emirates’in B Bölgesindeki Business Class Dinlenme Salonu alanında benzersiz bir Moët & Chandon Şampanya Lounge’u yer alıyor. Burada her bir kupaja, Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlanan leziz kanepelerle eşleştiriliyor. Yolcular şampanya yapım süreci ve Emirates’in şampanya koleksiyonu hakkında daha fazla bilgiye Emirates Şarap Kanalı’ndan ulaşabilir veya yemek eşleştirme ve teknik notlar hakkında bilgilendirilen Emirates kabin ekiplerine danışabilirler.

En üst düzey lüks ve kaliteyi sunmak, Emirates’in “iyisiyle uçun” vaadinin olmaza olmazıdır. Son 16 yıldır şarap programına 1 milyar dolardan fazla yatırım yapan Emirates, olgunlaşmasını ve uçakta servis etmeden önce tam kapasitelerinin ortaya çıkmasını beklediği müstesna şarapları ve şampanyaları ilk fırsatta satın almaktadır. 

Emirates’ten Şampanya İle İlgili Eğlenceli Bilgiler

1.Şampanya Fransa’nın kuzey doğusundaki Champagne bölgesinden gelmektedir. Bölgede şarap yapımı 17. yüzyıla kadar uzanmaktadır ve üzüm bağları Montagne de Reims, Vallée de la Marne, Côte des Blancs, Côte de Sézanne ve The Aube’de 84 bin dönümlük bir alanı kaplamaktadır.

2.Emirates, dünyadaki diğer tüm havayollarından daha fazla şampanya satın almaktadır.

3.Şampanya köpüklü yapısını uzun süre boyunca şişede iki kez fermente edilmesinden alır. Bu emek yoğun uygulamaya genelde méthode traditionnelle veya méthode Champenoise adı verilir.

4.Emirates Dom Pérignon’un dünyadaki bir numaralı global iş ortağıdır ve 30 yıldır uçuşlarında ikonik şampanyayı servis etmektedir.

5.Yaygın inanışın aksine, şampanya mantarı “patlamamalıdır”. Patlıyorsa, şampanya çok sıcak veya çok yenidir. Bunun yerine, şampanya mantarları nazikçe açılmalı ve yumuşak bir ıslık sesi gelmelidir.

6.Efsaneye göre, Dom Pérignon leziz köpüklü şampanyasını ilk ürettiğinde keşiş arkadaşlarına “Çabuk gelin, yıldızların tadını alabiliyorum!” diye bağırmıştır.

7.Şampanyanın rengi yaşı hakkında ipuçları verir. Daha yeni şampanyaların rengi soluk sarı olurken eski şampanyalar saman sarısı tonlardadır. Yeni şampanyalar çok daha berraktır, olgun şampanyalar ise daha bulanık olur. Eski şampanyaların köpük oranı daha azdır ve bu köpükler daha yavaş hareket ederler.

8.Emirates uçuşlarında genelde özel mahsul ve plenitude şaraplar servis etmekte ve First Class yolcularına nadir bulunan şampanyaları tatma fırsatı sunmaktadır. Business Class yolcuları ise Moët & Chandon veya Veuve Clicquot‘nun özel bir mahsulünü veya özel bir roze şarap tatma şansına sahip olurlar. Uçuşlarında hangi şampanyaların servis edileceğini öğrenmek isteyen yolcular uçuş öncesi Emirates web sitesini ziyaret edebilirler.

Daha fazla bilgi için “Tadım Notları – Emirates uçuşlarında dünyanın en iyi şampanyasını deneyin”belgesini indirin.