Geleceğin Sporu Megaformer Nedir?

0
915
megaformer-shapeuppart2

Hayatımızın merkezinde olup sahip olamadığımız ama her gün değerinin daha da farkına vardığımız, hatta birçoğumuz için hayatının en değerli varlığı haline gelmiş bir kavram var: Zaman

Karantina süreciyle birlikte zaman farkındalığımızın daha da arttığını söyleyebiliriz ancak bu aynı zamanda hayatımızın yoğun akışında zaman – mekan ilişkisinde de büyük değişikliklere sebep oldu. Nerede zaman geçirirsek geçirelim çok büyük bir detay sürekli aklımızda: Hijyen.

Zaman ve hijyenin önemiyle sporun hayatımızdaki konumunu düşündüğümüzde ise, günümüz şartlarında öyle bir yer olmalı ki, kişi minimum sürede maksimum etkide bir antrenman yapabilmeli ve hijyen konusunda da kafasında soru işaretleri olmamalı. İşte tam bu noktada, ShapeUp sizin gibi düşünenlerin deneyimlemesi gereken bir egzersizle sizleri tanıştırıyor: MEGAFORMER.

Stüdyonun kapısından adımınızı attığınızda kullanımınıza hazır, dezenfekte edilmiş Megaformer makinesinin başına geçtiğiniz andan itibaren bambaşka bir deneyimle tanışmaya hazır olun. Sadece size ait olan bir makine ile antrenman yapmanın konforunu yaşarken aynı zamanda grup halinde antrenman yapmanın motivasyonunu yaşayabileceğiniz  özel bir ortam sizi bekliyor.

Minimum sürede maksimum etki sunan Megaformer, ünlülerin de tercihi

Geleceğin sporu olarak anılan Megaformer, zamanın en değerli varlığımız olduğu günümüzde, minimum sürede maksimum efektiflik hedefleyenler için benzersiz bir egzersiz sağlıyor. Her ne kadar şeklen ve ismen Reformer Pilates ile karıştırılıyor olsa da, Megaformer’ın Reformer’dan çok daha farklı bir makine ve antrenman yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Reformer, 80 yıllık bir geçmişe sahip rehabilitasyon amacıyla üretilmiş bir egzersizken; Megaformer, yaklaşık 10 yıl önce Sebastien Lagree tarafından yaratılmış, öncelikli amacı 45-50 dk gibi kısa bir sürede güç, dayanıklılık, kardiyo, esneklik gibi her biri ayrı antrenman gerektiren egzersizleri içeren yoğun, yavaş ve kontrollü bir antrenman sunmaktır. Türkiye’nin henüz yeni tanıştığı ve hali hazırda sadece ShapeUp tarafından sunulan bu sistem Amerika’da çok yaygın olup bir çok ünlünün (Meghan Markle, Allesandra Ambrosio, Chrissy Teigen, Rihanna, Khloe Kardashian etc.) antrenman tercihi olmasından dolayı “Celebrity Workout” olarak da anılmaktadır.

Megaformer nasıl uygulanır?

Megaformer antrenmanını, ilk defa gözlemleyen biriyseniz, antrenmanın yavaş akışına rağmen titreyen kaslar ve durmaksızın damlayan ter sizi biraz şaşırtabilir. Megaformer antrenman metodu, yavaş kasılan kas gruplarını uyaracak bir sisteme sahip olup, alt vücut hareketleri için minimum 2 dakika, üst vücut için ise minimum 1 dakikalık tekrarlar ile uygulanmaktadır. Çok yavaş uygulanan bu hareketler eklemleriniz için büyük bir güven oluştururken, hareketler arası geçişin hızlı olması ve hareketlerin kontrollü uygulanması da kişiyi kısa bir sürede efektif yoğunluk seviyesine ulaştırır. Ulaşılan bu yoğunluk seviyesinde nabzınız güvenli bir şekilde yükselir, antrenmanınız kardiyovasküler hale gelir ve kalori yakımınız başlar.

Kimler Megaformer yapabilir?

Hepimizin en çok merak ettiği nokta ise bu antrenman kimler için; Herkes! Spor geçmişiniz, kilonuz, boyunuz, yaşınız her ne olursa olsun bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Kolay olacağını söyleyemeyiz ama hayatında hiç düzenli spor yapmamış üyelerimizle, profesyonel sporcu üyelerimizin aynı derste bulunduğunu belirtebiliriz.

Megaformer herkes için zorlayıcı bir deneyim ve tek önemsediği istikrar! İstikrara giden bu yolda en önemli detay ise ne kadar keyif aldığınız. Kapıdan girdiğiniz anda günlük stresinizden uzaklaştığınız, maksimum pozitif enerjiyle karşılandığınız ShapeUp ise geçireceğiniz her dakikayı verimle ve keyifle geçirmenizi hedefleyen, Türkiye’deki tek Megaformer stüdyosu.