İftar Vakti Sokaklarda Çorba Kokusu

0
216
iftar vakti corba kokusu

Kadıköy sokakları, yaratıcı bir açık hava uygulamasıyla, iftar saatinde dumanı tüten çorba kokusuyla dolarken Knorr da herkesi iftara davet ediyor.

Uygulamayla birlikte 19 Nisan’a kadar iftar saatinde çorba ikramında bulunuluyor.

Türkiye’nin bir numaralı çorba markası* Knorr, paylaşma ve dayanışma ruhuyla özdeşleşen ramazan ayında hem yardımlaşmak hem ramazan coşkusunu yansıtmak için farklı bir çalışmaya imza atıyor. Kadıköy rıhtımda devam eden açık hava çalışmasında duvara yerleştirilen dev kâse görseli, iftar vakti duman tüterek sokakları enfes çorba kokusuyla dolduruyor. Akşam işinden dönenlere, trafikte kalanlara, eve yetişmeye çalışanlara, “İlle de çorba” diyenlere İstanbul’un birçok ilçesinde İBB iş birliğiyle iftarın vazgeçilmez başlangıcı olan çorba ikram ediliyor.

Marka alana yerleştirdiği ramazan davulu ile de eğlenceli bir ilki hayata geçiriyor ve insanlara bir soru yöneltiyor: Siz hiç davulun sesini gördünüz mü? Ramazan davuluna vurdukça duvardaki dev çorba kasesine bağlı LED ışıkları yanıyor hem keyifli anlar yaratılıyor hem de ramazan mesajı renkli bir şekilde ortaya çıkıyor: İftar Vakti Knorr Vakti…

Knorr Gıda Pazarlama Direktörü Özge Özmen Kireççi, “Ramazan ayının bizim için yeri ve önemini geçmiş yıllarda yaptığımız kampanyalarla gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Hem iftarda hem sahurda sofraların olmazsa olmazı nedir denildiğinde herkesin aklına aynı sıcaklık geliyor; çorbalar… Ramazanın paylaşma geleneğini yaşatmak için sofraların baş tacı olan çorbaları hem ihtiyaç sahibi evlere hem de sokaklara taşıdık. Kadıköy sokaklarını iftar vaktinde çorba kokusuyla doldururken çorba ikramında bulunmayı da unutmadık. Ahbap aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşarak ramazan boyunca pişirebilecekleri çeşit çeşit çorba bağışında bulunduk. Her ramazanda olduğu gibi bu ramazanda da Knorr yanınızda dediğimiz, daha çok paylaştığımız çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.