Keyvan Havacılık’tan Koronosavar Antiviral Ve Antibakteriyel Üniforma

0
900

2020 başında Türkiye’de kurulan Keyvan Havacılık, dünyada ilk kez antiviral ve antibakteriyel uçuş ekibi üniforması üretti. COVID-19’a karşı antiviral ve antibakteriyel kumaştan üretilen üniforma, tasarım olarak tek parça tulum şeklinde olduğu için virüslerin cilde temasına da fırsat vermiyor. Böylece havayollarında binlerce misafiri ağırlayan kabin ekibine, dolayısıyla yolculara virüs bulaşını engelliyor.

KEYVAN Havacılık, uluslararası havacılık tecrübesine sahip uçak mühendisi Mehmet Keyvan tarafından 2020 başında İstanbul’da kuruldu. 15 yıl Malezya’da havacılık sektöründe farklı görevlerde bulunan Mehmet Keyvan, Türkiye’de 2020 başında kurduğu Keyvan Havacılık ile havacılık modasında dünya ölçeğinde pazar lideri olmayı hedefliyor. Keyvan, kendi kurduğu Keyvan Havacılık şirketindeki tasarım ekibiyle; antiviral ve antibakteriyel özellik taşıyan, cilt dostu, hafif, yıkanması ve bakımı kolay, konforlu, tiftiklenmeme ve koku giderici özelliğe sahip kumaştan, yüksek kalitede ve uygun maliyetli uçuş ekibi üniformaları hazırlıyor.

Konuyla ilgili olarak Keyvan Havacılık CEO’su Mehmet Keyvan“Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi sürecinde, üniformaların üzerine tek kullanımlık koruyucu elbise veya tıbbi önlüklerin giyilmesi, havayolu şirketlerinin kültürünü ve renklerini gizlemesine, marka imajlarının kaybolmasına, yolcuların zaman zaman tedirgin olmasına ve yüksek bir maliyete neden oluyor. Havayolu şirketleri için operasyonel maliyetlerden tasarruf sağlamanın yanı sıra virüs ve bakterilere karşı daha yüksek güvenlik sağlayan ve havayolunun kültürünü yansıtan, antiviral ve antibakteriyel kumaştan hazırladığımız üniformalarımızı, tüm uçuş ve yer ekiplerine sunuyoruz. Antiviral ve antibakteriyel kumaştan hazırladığımız şık ve rahat üniformalar, uçuş personelinin ve onların temasta bulunduğu yolcuları virüs ve bakterilerden korumanın yanı sıra, sürdürülebilirlik ve maliyetleri kontrol altına almak açısından da önem taşıyor” diye konuştu.

Rahat, Güvenli Ve Uygun Maliyetli

Keyvan Havacılık’ın ürettiği üniformalar, uçuş mürettebatının güvenliği için, cilt dostu, rahat, antibakteriyel ve antiviral kaplama ile doğal geri dönüştürülebilir malzemeden üretildi. Ürün, 50 kez yıkama ve yeniden kullanılma özelliği ile havayollarına önemli bir maliyet avantajı kazandırıyor. Üründe kullanılan gümüş iyon teknolojisi de uçuş ekibinin görevleri sırasında elektromanyetik etkiye karşı daha iyi korunmasını sağlıyor.

Keyvan Havacılık'tan antiviral ve antibakteriyel üniforma | Şirket haberleri

IATA İle Stratejik Ortaklık

Keyvan Havacılık, Temmuz 2020 itibarıyla Uluslararası Hava Taşımacılığı (IATA) Stratejik Ortaklık Programı’na kabul edildi. Toplam hava yolculuğunun %82’sini gerçekleştiren Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 290 havayolunu temsil eden dünya havayolu şirketlerinin ticaret birliğidir. IATA, 70 yılı aşkın süredir hava taşımacılığı endüstrisinin üzerinde yükseldiği küresel ticari standartları geliştirmiştir. IATA’nın Türkiye’deki üç stratejik ortağından biri ve hava yolları endüstrisinin önemli bir parçası olan Keyvan Havacılık, uluslararası havacılık modası alanında Türkiye’yi başarıyla temsil etmektedir.