MagicScout ile Saniyeler İçinde Hastalık ve Yabancı Ot Tespiti

0
307
MagicScout ile Saniyeler İcinde Hastalık ve Yabanci Ot Tespiti

Bayer, sürdürülebilir tarım için teknolojik çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Bitki koruma alanında Bayer uzmanlığında hayata geçirilen MagicScout mobil uygulaması ile hastalık ve yabancı ot tespiti saniyeler içerisinde gerçekleştiriliyor.

MagicScout, Google Play ve App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak telefonlara indirilebiliyor.

Bayer, MagicScout uygulaması ile tarım sektörüne inovatif çözümler sunmayı sürdürüyor. Bayer, geliştirdiği MagicScout mobil uygulamasıyla üreticilerin hastalık ve yabancı ot tespitini yalnızca birkaç saniye içerisinde gerçekleştirmesini sağlıyor.

Tarımsal üretimde dış etkenlerden ötürü oluşabilecek kayıpları önleyip hastalık ve yabancı ot tespitini desteklemek amacıyla geliştirilen MagicScout, üreticilerin maksimum verim almasını amaçlıyor.

Hastalık ve yabancı ot kontrolü artık çok kolay

Tarımsal üretimi olumsuz yönde etkileyen etkenlerin başında gelen bitki hastalıkları ve yabancı otlar; gerekli mücadele yöntemleri kullanılmadığı takdirde ciddi verim kayıplarının yaşanmasına neden olabiliyor. Mücadele yönteminin ilk önemli adımını ise hastalık ve yabancı ot tespiti oluşturuyor. Bayer’in geliştirdiği MagicScout uygulaması ile yabancı otların tespiti yapılarak üreticilerin çözüme daha hızlı ulaşması amaçlanıyor. Aynı zamanda bağlarda, buğday, mısır, domates ve soya tarlalarında üretimi olumsuz etkileyen hastalık faktörlerinin teşhisi yapılabiliyor.

Geçmiş sezonlarla karşılaştırma imkanı

Uygulamada önceki sezonlarda karşılaşılan hastalık ve yabancı otları kaydetmek de mümkün. Üreticiler, geçmiş yıllara ait gözlem ve analizlere uygulamanın menüsünden rahatlıkla ulaşabiliyor, hastalık ve yabancı ot bulunan alanları harita üzerinden etiketleyerek kolayca takip edebiliyor.

MagicScout uygulaması tüm dijital marketlerde

 MagicScout uygulaması, internet bağlantısı olmadan arşivdeki fotoğrafların yüklenmesiyle hastalık ve yabancı ot teşhisi yapabiliyor. Uygulama Google Play ve App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak indirilebiliyor.