“Not Defterim” İle Saklı Mekânlar beIN İZ’de Gün Işığına Çıkıyor

0
1496
“Not Defterim” İle Sakli Mekânlar beIN İZ’de

Türkiye’nin belgesel kanalı beIN İZ’in yeni programı “Not Defterim” 3 Temmuz Cuma günü 20.50’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk, izleyicilerine yeni içerikler sunmaya devam ediyor. Belgesel izlemeyi seven herkesin yakından takip ettiği Türkiye’nin ilk ve tek yerli belgesel kanalı beIN İZ’de, “Not Defterim” adıyla yeni bir gezi programı başlıyor. İş insanı Korgün Şengün’ün anlatımıyla 3 Temmuz Cuma günü ilk kez izleyiciyle buluşacak olan programda, keşfedilmemiş sıra dışı mekânların sıra dışı hikâyelerine yer veriliyor. Not Defterim, her hafta Cuma günü saat 20:50’de ekranda olacak. Program aynı zamanda beIN İZ Youtube kanalından da izlenebilecek.

İlk durak “Canal Du Midi”

Not Defterim programının ilk durağı, Fransızların dahi henüz keşfedemediği bir doğa harikası “Canal Du Midi” olacak. 17. yüzyılın en büyük inşaat projelerinden biri olan kanal, Fransız mimar Pierre Paul Riquet’in Atlantik’i Akdeniz’e bağlama hayaliyle tüm servetini yatırdığı, Avrupa’nın en eski işleyen kanalı olma özelliği taşıyor. Leonardo Da Vinci’nin hayali olan kanal, kendisinden sonra yapılan Süveyş ve Panama kanallarına da ilham olmuş. UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan kanalın keşfinden sonra Şengün’ün rotası Küba’ya dönüyor. Küba’nın az bilinen ilgi çekici mekânlarına ve sıra dışı insan hikâyelerine yer verilecek programda Türklerin tarihi izleri sürülecek.

Seyahat etmeyi, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, bir iş insanın yapılacaklar listesine aldığı, keşfedilmeyi bekleyen yerler, bu yerlerdeki ilginç hikayeler, tatlar, değişik kültürler ve tarih bilgileri sekiz bölümlük Not Defterim’de izleyicilerin beğenisine sunulacak.