PAÜ Bünyesinde Üretilen Medikal Maskeler PAÜ Personeline Dağıtıldı

0
1066
PAÜ Bünyesinde Üretilen Medikal Maskeler PAÜ Personeline Dağıtıldı

PAÜ Hastaneleri sağlık çalışanları ile PAÜ akademik ve idari birimlerde görevini sürdüren personelin Koronavirüs (Covid-19)’dan etkilenme riskini en aza indirmek için PAÜ DTBMYO tarafından üretilen medikal maskeler; PAÜ İdari Mali İşler Daire Başkanlığına bağlı personel tarafından sağlık çalışanları, dekanlar, akademik personel, idari yöneticiler, idari personel ile temizlik, güvenlik gibi çeşitli iş kollarında görev yapan tüm çalışanlara ulaştırıldı

Uzmanlara göre Covid-19’un yayılmasının önlenmesinde, özellikle toplu bulunulan ortamlarda, kişilerin sosyal mesafeyi korumaları ve maske kullanmaları son derece önem arz etmektedir. Bu kapsamda Pamukkale Üniversitesi bünyesinde, hizmetlerin aksamaması için, PAÜ Hastaneleri sağlık çalışanları ile tüm fakülteler ve idari birimlerde görev yapan personel için Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (DTBMYO) Tasarım Bölümü Moda Tasarımı Programı Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Kutlu ve gönüllü öğrenciler maske üretti.

Üretilen medikal maskeler, sterilizasyon çalışması sonrasında, İdari Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan personel tarafından sağlık çalışanları ile fakültelerde ve idari birimlerde görev yapan akademik ve idari çalışanlara dağıtıldı.

Rektör Prof. Dr. Bağ: “PAÜ Çatısı Altında Görev Yapan Personelin Salgından Etkilenmemesi için Yoğun Gayret İçindeyiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Ülke olarak dayanışma içinde bulunduğumuz bu süreçte, salgından en az şekilde etkilenmek için tüm kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri ve halkın bu birlikteliğe katkı verdiğini hatırlattı. Kamu hizmetlerinin aksamaması adına Covid-19’un yayılmasını önleme tedbirleri kapsamında asgari personel ile çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Bağ, Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak Üniversite bünyesinde üretilen bu maskeleri Pamukkale Üniversitesi çatısı altında görev yapan tüm personele ulaştırarak çalışanların salgından etkilenme riskini en aza indirmek istediklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ,  salgınla mücadelede yoğun bir gayret içinde olduklarını ifade ederken, yerleşkelerde bulunan çalışma ortamlarında sık sık temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: https://www.universitehastaneleri.com/pau-bunyesinde-uretilen-medikal-maskeler-pau-personeline-dagitildi/