Pvh Avrupa Döngüsellik Taahhüdüne Infınıted Fıber Company İle İş Birliği Yaparak İvme Kazandırıyor

0
326
PVH AVRUPA DoNGuSELLİK

Avrupa operasyonlarının genel merkezi PVH Avrupa, PVHCorp.’un ikonik Calvin Klein ve TOMMY HILFIGER markalarıyla sunduğu ürünlerin sürdürülebilirliğini ileri taşımak için döngüsel moda teknolojisi grubu Infinited Fiber Company ile uzun vadeli bir iş birliğine girdiğini duyurdu.

Infinited Fiber Company tarafından tekstil atıklarını yeniden değerlendirmek için çığır açıcı bir teknolojiyle yaratılan yeni bir iplik olan Infinna™ ile Avrupa’da önce TOMMY HILFIGER, ardından Calvin Klein ürünleri için kullanılacak. Bu yeni iş birliği, PVH Corp.’un uzun vadeli inovasyon ve döngüsellik taahhüdünü ve 2030 itibarıyla tüm negatif etkilerini sıfıra indirmeye yönelik Forward Fashion (Modanın Geleceği) stratejisini yansıtıyor.

Infinna™, saf pamuğun yumuşak ve doğal görünümüne ve hissine sahip patentli bir tekstil ipliği olup rejenerasyon teknolojisiyle elde ediliyor. Bu test edilmiş ve kanıtlanmış teknolojinin kullanıldığı premium kaliteli iplikler, aksi takdirde çöplüklere gidecek veya yakılacak pamuk oranı yüksek tekstil atıklarından üretilebiliyor.

Infinited Fiber tarafından halen Finlandiya’dan yerel olarak tedarik edilen eski tekstiller moleküler düzeyde parçalandıktan sonra yeni iplikler olarak tekrar hayat buluyor. PVH Avrupa, bugün duyurulan uzun vadeli sözleşmeyle önümüzdeki yıllarda tedarik edecekleri Infinna™ ipliklerini güvenceye alan seçili bir grup global moda şirketi arasına katılıyor.

Infinited Fiber da bu rejeneratif tekstil ipliğini geleceğin malzemesi haline getirmek için üretimini artırmayı öngörüyor. PVH Avrupa ayrıca kendi üretim atıklarını ve fazlalarını Infinited Fiber’ın süreci için geri dönüştürme opsiyonuna da sahip bulunuyor.