Trendyol’un Online Market Özelliği “Hızlı Market” Kullanıma Açıldı

0
1086
Trendyol'un Online Market ozelligi Hizli Market Kullanima Acildi

Trendyol’un “Hızlı Market” adını verdiği özellik, piyasadaki oyuncuların dışında bir modele sahip. Trendyol varolan pazaryeri konseptini market servisinde de devam ettiriyor

Türkiye’deki e-ticaret sektörünün önemli oyuncularından Trendyol‘un online market işine gireceğini haziran ayının ortalarında sizlerle paylaşmıştık. O dönemde, özelliğin ne zaman yayına alınacağına ya da ismine dair herhangi resmi bir bilgi mevcut değildi, ancak şimdi görüyoruz ki Trendyol bunun için ayrı bir uygulama yapmak yerine kendi mobil uygulaması üzerinden online market özelliği sunuyor.

Trendyol’un “Hızlı Market” adını verdiği özellikle birlikte şirket varolan pazaryeri konseptini market servisinde de devam ettiriyor. Seçtiğiniz adrese göre o bölgede hizmet veren market zincirleriyle iş birliği yapmayı tercih eden Trendyol market entegrasyonları ile hızlı bir yayılım gösterebilir. Örneğin; ben Acıbadem lokasyonunu seçtiğimde Happy Center, Kim ve Namlı Market üzerinden dilediğimi seçerek bir sepet oluşturabiliyorum. Kendi deposu olmadan bu servisi sunan Trendyol Hızlı Market ilk olarak akıllara CarrefourSA ile iş birliği yapan Hepsiexpress‘in çalışmasını getirse de farklı marketleri sunması ile ayrışıyor.

Trendyol kullandığı görsellerde marketlerin saat 00:00’a kadar açık olacağı yazsa da uygulama üzerinden market seçerken saat aralığının 9:30-21:30 olarak göründüğünü de belirtelim. Sanıyorum bu noktada Trendyol‘un anlaşmalı olduğu marketlerin genel çalışma aralıkları baz alınmış. Yani gece yarısından sonra sipariş vermek hiçbir şekilde mümkün olmayacak.

Trendyol, Hızlı Market için teslimat ücretini ise 3,99 TL olarak, minimum ücret ise 20 TL olarak belirlenmiş. Fakat ürün satın alma aşamasında teslimat ücretinin düştüğünü görüyoruz, bunun neye göre düştüğüne dair herhangi bir ibare yer almıyor. Trendyol siparişlerin 30 dakika içinde kullanıcıya ulaşacağını da belirtiyor. Ancak marketlerin altında yer alan teslimat saatine baktığımızda ise 45 dakikayı bulabileceğini görüyoruz. Ürünler direkt olarak marketlerden geldiği için de bir hayli geniş bir yelpaze var.

Trendyol‘un Hızlı Market özelliğini platformun kendi uygulaması içinden deneyebilirsiniz. Bu özelliğin şu an için her bölgede aktif edilmediğinin de altını çizelim.