Yazlıklar Tatile Hazırlanıyor: Projeler Hızlandı

0
467
yazliklar tatile hazirlaniyor

Yaza kısa bir süre kala, yazlık evlerde yenilemelerin hızı arttı.

Bu yıl birçok yazlıkçı hem tatil yapmak hem de işlerine devam edebilmek için çalışma odası da yaptırıyor.

Yazlık alanlarda evlerin birçoğunda değişimlerin söz konusu olduğunu belirten Billionaire Furniture ve Luxury Stone’un Kurucusu  İç Mimar Merve Aycan, “Yaklaşık 2 yıldır devam eden karantina sakinliğinin ardından, artık ev sahipleri tam olarak ne istediklerini nasıl bir evde yaşam sürmek istediklerini net bir şekilde görebiliyorlar. Onların hayal ettiklerini bizler tasarlayıp, projelerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çalışma odası şart

Önceki yıllardan farklı olarak müşterilerinin artık yazlıklarında home office çalışabilecekleri bir ofis de istediğini aktaran Aycan “Artık çalışma alanları evlere taşındı. Yaptığımız home office tasarımlarında, kendilerini iş yerlerindeki ofisleri kadar rahat çalışabilecekleri alanlar yaratmak. Daha rahat kullanılabilir yatak odaları, görselliğin yanı sıra konforun da ön planda olduğu kanepeler tasarlayıp üretiyoruz” diye konuştu.

Projeler hazirana yetişecek

Bu yıl yazlık ev projelerinin önceki yıla göre iki kat arttığını dile getiren Aycan, “Birçok ev sahibi artık baharın başlangıcı ile yazlık evlerine kalıcı olarak yerleşiyorlar. Yani firmamız Eylül itibari ile bir sonraki yaz kullanıma hazır olacak projelerin tasarımlarını yapıyor ve kış döneminde projeleri hayata geçiriyor. Haziran sonuna kadar bitmesi gereken 9 yazlık projemiz var. 4 yazlık evimiz Nisan sonu teslim edilecek. Kalan 5 yazlık evimizi Haziran ortalarında teslim etmeyi hedefledik. Anahtar teslim aldığımız yazlık projeleri sonbahar başlangıcı ile tasarımlarına başlıyoruz. Yalnızca iç mekan ve dış mekan mobilyası, aydınlatma, aksesuar tasarımlar için nisan aylında projelerimiz tasarlanıyor ve en geç haziran sonu ev sahipleri evlerinde konaklayabilecek şekilde teslimleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ferah odalar öne çıkıyor

Yazlık evlerde kullanılan mobilyalar hakkında da bilgi veren Aycan şunları söyledi: “Yazlık evlerde iç mekân kadar dış mekan mobilyalar da projelerimizde yer alıyor. Rahat kanepeler, ferah yatak odaları, ofis ve duvar panoları projelerimizde oldukça öne çıkan tasarımlar. İç mekân ürünlerin yüzde 70 i fabrikamızda üretiliyor ancak projelerimizde kullandığımız bahçe mobilyaları özel tasarım olup yurt dışından temin ediliyor.”