“Teknolojide İlham Veren Kadın” Ödülü

0
2241

WTECH “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülü” Hande Çilingir’in Oldu

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), dijital içerik üreticileri ve sektör profesyonellerini bir araya getiren INFLOW Summits Ödülleri kapsamında, “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülü” nü dijital pazarlama şirketi Insider’ın Kurucu Ortağı Hande Çilingir’e verdi.

Wtech Başkanı Zehra Öney, “Teknolojide Kadın Derneği olarak, kadınların teknoloji alanını sahiplenmesini, bu alanda gösterdiği cesareti, motivasyonu ve yaktıkları ışığı çok önemsiyoruz. Bu alanda diğer kadınlar için rol model olan, ilham veren, yol açan kadınlara ilk kez bu sene başlayarak “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülünü” veriyoruz” dedi.

INFLOW Summits Ödülleri pek çok farklı kategoride sahiplerini buldu

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), ödüller kapsamında ilk kez verilen “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülünü” AR tabanlı algoritmalar üzerinden markalara dijital pazarlama çalışmalarında daha fazla verimlilik ve başarı sunan Insider’ın Kurucu Ortağı Hande Çilingir’e verdi.

Ödül gecesinde konuşma yapan Wtech Başkanı Zehra Öney, henüz çok yeni kurulan bir dernek olmalarına rağmen yarısından fazlası global kurumsal şirketler olmak üzere 150 üyeye ulaştıklarını söyledi.

Hedef kadınları teknoloji sektöründe aktif rol alır hale getirebilmek

Öney, daha kapsayıcı ve toplumun her kesimini kucaklayacak teknolojik toplumsal dönüşüm için “teknoloji insan işidir” düsturuyla çalıştıklarını ifade etti. Teknolojide Kadın

Zehra Öney, Hande Çilingir, Demet İkiler
Zehra Öney, Hande Çilingir, Demet İkiler

Derneği olarak, kadınların teknoloji alanını sahiplenmesini, bu alanda gösterdiği cesareti, motivasyonu ve yaktıkları ışığı çok önemsiyoruz. İlk ödülümüzü, WPP gibi, Dijital dönüşümü benimsemiş ve dönüşümün markalar tarafındaki pazarlama ve iletişim liderliğini üstlenmiş ve çok büyük bir oluşumun uzun yıllardır Başkanlığını yürüten Demet İkiler gibi öncü bir isim veriyor” diye konuşan Öney, dernek olarak kadının farkındalığını, motivasyon arttırmak ve kadınları teknoloji sektöründe aktif rol alır hale getirebilmek adına büyük çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

Ödülünü, Wtech üyesi Demet İkiler’den alan Insider kurucusu Hande Çilingir ise ilk kez verilen bir ödülü almanın gururunu taşıdığını söyleyerek Wtech’e teşekkür etti. Çilingir, kadınlara teknoloji sektöründe rol model olmaktan mutluluk duyduğunu vurguladı.