30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı Kütahya’da Tırmanma Yarışı İle Kutlandı

0
347
30 AĞUSTOS ZAFERİ’NİN 100. YILI KÜTAHYA’DA TIRMANMA YARIŞI İLE KUTLANDI

NG Kütahya Seramik sponsorluğunda düzenlenen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 13-14 Ağustos tarihlerinde Frigya Spor Kulübü tarafından 30 Ağustos Zaferinin 100. Yılı’ etkinlikleri kapsamında Kütahya’da “100.Yıl Tırmanma Yarışı” ile devam etti.

Bölgede günlerdir heyecanla beklenen mücadelede sporcular, 2022 sezonunun 4. tırmanma yarışında 4 ayrı kategoride mücadele ettiler. Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi destekleri ile NG Kütahya Seramik sponsorluğunda düzenlenen ve ICRYPEX’in ana sponsor olduğu Kütahya’da düzenlenen ilk otomobil sporları etkinliği büyük ilgi gördü.

Etkinlik ilk olarak 13 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da tarihi Germiyan Sokağı’nda seremonik startla başladı.

Otomobil sporlarına olan tutkusuyla tanınan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral da Kütahya’da 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümüne özel düzenlenen 100. Yıl Tırmanma Yarışında direksiyon başına geçti.

14 Ağustos Pazar günü verilen start ile başlayan yarışta, sporcular 7,5 kilometre uzunluğundaki Radar yolunu 3 kez kat ettiler.  NG Kütahya Seramik sponsorluğunda gerçekleşen ve heyecanlı anlara sahne olan yarışta Erkan Güral, Hyundai i20 R5 otomobil ile yarıştı. Yarışta 4 ayrı kategoride 20 sporcu mücadele etti.

Sporcular, Boyalı Dağı’ndaki 7,5 kilometre uzunluğundaki Radar yolunu 3 kez kat etti. Yarışta birinci kategoride Ülkü Motorsport adına Opel Corsa GSİ ile yarışan İlker Aktaş, ikinci kategoride Ülkü Motorsport adına Fiat Palio Kit Car ile yarışan Kaan Kara, üçüncü kategoride Neo Motorspor adına Opel Corsa OPC ile yarışan Ahmet Keskin, dördüncü kategoride GP Garage My Team adına Mitsubishi Lancer Evo Ix ile yarışan Selim Bacıoğlu kategorilerinde birinci oldu..

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesinin destekleriyle, NG Kütahya Seramik sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışta başarı elde eden sporculara düzenlenen törende kupaları takdim edildi.