Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları, İstanbul Boğazı’nda Başladı

0
635

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başladı. Dolmabahçe Sarayı’nın önünde başlayan yarışın startını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya verdi. Türk ekiplerinin yanı sıra Rusya, Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna’dan 61 yat ve 650 sporcunun katıldığı yarış 4 gün sürecek

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başladı. Yarış öncesinde Dolmabahçe’de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın da Sahil Güvenlik teknesine binerek törene katıldı.

Tören saygı duruşu ve teknelerin sirenleriyle başladı. Saygı duruşunun ardından Vali Yerlikaya yarışın startını verdi. Yatlar Dolmabahçe, Ortaköy, Galataport İstanbul ve Anadolu Hisarı parkurunda yapılacak.

4 gün sürecek yarış 31 Ekim’de Adalar parkurunda “Mavi Vatan Kupası”etabı ve 1 Kasım’da ise, Kalamış Koyu’nda “Barbaros Hayreddin Paşa Kupası” etabı ile etkinlik sona erecek.

Gerçekleştirilecek 3 etabın sonunda toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip “Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu” unvanını ve Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanacak.

İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi’nde şampiyonluk için yarışacağı organizasyonda toplam 5 yarış gerçekleştirilecek.