Duşta Tıraş Olmanız İçin 4 Sebep!

0
288
Duşta tıraş olmanız için 4 sebep

Eğer sakalsız ve pürüzsüz görünmeyi seven bir biriyseniz, ıslak tıraş tam size göre! İşte, ıslak tıraşın en iyisi olduğunu anlatan 4 sebep.

Erkekler için tıraş, hassas bir konu. Cildin pürüzsüz olmasına ve iyi görünmesine sebep olan tıraş rutini, çoğu erkek için bir miktar sabun ve sıcak suyla kolayca halledilebilir olsa da dikkatli ve özenli olunmadığı takdirde ciltte sorunlar yaşanabiliyor. Dünyanın lider elektrikli kişisel bakım ürünleri markası Remington uzmanları, özellikle duştan hemen sonra veya duş sırasında tıraşı öneriyor. Bunun en başlıca sebebi, nemli ortamın sakalları yumuşatarak tıraş bıçağının daha kolay kaymasını sağlaması.

  1. Daha yumuşak sakallar için: Duşta tıraş olmak gözenekleri açar ve tüyleri yumuşatarak tıraş için hazırlar. Sakal folikülleri, suyu içine hapsederek zayıf ve yumuşak hale gelen sakalların yakın ve eşit tıraşa elverişli hale gelmesini sağlar.
  2. Batık oluşmaması için: Sıcak su, yüzdeki kasları uyarmaya yararken sakalları da düz bir şekilde kolayca kesilmeye hazır hale getirir. Böylece, tıraş sonrası batık oluşma ihtimali azalır.
  3. Yüzünüzün tahriş olmaması için: Tıraş sonrası kalan inatçı birkaç sakaldan kurtulmak için aynı sakalın üstünden geçmek her erkek için sinir bozucudur. Bu yüzden duşta tıraş olmak ve sakalı bölümlere ayırmak en doğrusu. Böylece tıraş makineniz yüzünüzde kolayca kayabilir ve kayganlık cildinizin daha az tahriş olması anlamına gelir.
  4. Zamandan tasarruf etmek için: Sabahları çoğumuzun acelesi vardır! Alarmı bir kere ertelememizle yarım saat geçer ve geç kalırız. Duşta tıraş olmaksa, yarım saat içinde çok daha temiz ve kolay bir tıraş anlamına gelir. Sabahları alınan kısa duşların güne çok daha zinde bir başlangıca sebep olması da ekstrası. Böylece, işe giderken geç kalmayacak hatta kendinizi tamamiyle yenilenmiş ve uyanık hissedeceksiniz.

Tabi duşta tıraş olmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı kurallar da var. Her şeyden önce tıraş makinesinin kaymaz saplı olması gerekiyor. Kaymaz saplı ve rahat tutuşlu bir tıraş makinesi size tam bir kontrol sağlar. Banyodaki aynanın karşısında kendinizi görmek için duştan sarkmak ve can havliyle duş perdesine sarılmak istemezsiniz. Bu sadece kötü sonla biter. Bu yüzden duşta, mümkünse buhar tutmayan, iyi bir aynaya sahip olduğunuzdan emin olun.

Remington Hyperflex Aqua serisi, %100 su geçirmez özelliğe sahip tıraş makinelerinden oluşan özel bir koleksiyon. Serideki tüm makinelerin sahip olduğu ComfortFloat kesiciler ve Hyperflex teknolojisi, tıraş makinesinin hem baş hem de boyunda en üst düzeyde kavrama için esneklik olanağı tanıyor ve tüm konturlarda rahatça kaymasını sağlıyor.