Her Şeyin Diyetini Duyduk Da Anne Baba Diyetini Duymamıştık.

0
288
_Ben_D__nyaya_Gelmeden_Kapak_3D (1)

Dr. Emin Mindan 50 yıllık hekim. Cerrahpaşa kökenli çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı. Meslek hayatı boyunca o kadar çok bebekle, çocukla tanışmış ki onların dilinden, halinden iyice anlar olmuş.

Ben Dünyaya Gelmeden Yapmanız Gerekenler kitabını da bebeklerin anne babaya bir mektubu gibi düşünmüş. “Anneciğim, babacığım, siz bana güzel mobilyalar alıyorsunuz, gelişimi kutlamak için partiler yapıyorsunuz ama bunlar benim için hiç önemli değil. Siz bana mirasımı önceden verin, dünyaya sağlıkla geleyim, sağlıklı genlerle geleyim. Bunun için ben dünyaya gelmeden lütfen yiyip içtiğinize, uykunuza, yaşamınıza dikkat edin.” diyen bir mektup bu…

Dr. Emin Mindan imzalı BEN DÜNYAYA GELMEDEN YAPMANIZ GEREKENLER kitabı anne baba olmak isteyen çiftler için yazıldı. Doğurganlığı artıran gıdalardan da bahsediliyor elbette ama asıl maksat bebeğin dünyaya sağlıkla gelmesi için hem anne, hem de babanın aylar öncesinden beslenmelerini, uykularını, tüm yaşamlarını bir düzene sokarak sağlığa kavuşmaları ve bebeğin dünyaya sağlıklı genlerle, sağlıkla merhaba diyebilmesi…

“Bu denklemde baba hep unutuluyor.” diyen Dr. Mindan “Bebek dünyaya tomurcuklanma yoluyla gelmiyor ki… Annenin ne kadar payı varsa bebeğin sağlığında babanın da o kadar payı var.” diye ekliyor. “Genelde bebek ana rahmine düştükten sonra aman yediğine içtiğine, hareketine dikkat et denir. Bu da önemli ama asıl yapılması gereken bebek rahme düşmeden aylar önce bu özenin başlaması.”

Gebeliğe hazırlık, gebelik, doğum, emzirme, bebekle yaşam bölümleri boyunca birbirinden değerli bilgiler bulacaksınız. Bebek düşünen çiftlerin başucu kitabı olmaya aday.