Mydora Health Care, Amerika’da 20. Türk Festivalinde Binlerce Kişiyle Buluştu!

0
204
Mydora Health Care

Sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren Mydora Health Care, Amerika’nın başkenti Washinton D.C.’de düzenlenen 20.Türk Festivali’nde binlerce Amerikalı ile bir araya gelme fırsatını yakaladı.

Washington Türk Amerikan Derneği (ATA-DC) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamayı amaçlayan Türk Festivali bu yıl 16 Ekim tarihinde gerçekleşti. Birçok Türk girişimciyi bir araya getiren festivalde,en çok talep gören bölümlerden biri de sağlık turizmi oldu.

Sağlık turizmine olan talep, büyüyen ve yaşlanan dünya nüfusu ile birlikte günden güne artıyor. Gelişmiş ülkelerdeki yüksek tedavi maliyetleri, sağlık hizmetine erişimde karşılaşılan uzun bekleme süreleri, hastaları farklı ülkelerdeki tedavi yöntemleri araştırmaya yöneltiyor. Sağlık turizminde cazibe merkezi olan Türkiye ise, 2023 yılında 1,5 milyon sağlık turistini ağırlamayı hedefliyor.

Festivale Gold sponsor olarak, sağlık turizmi kategorisinde katılan Mydora Health Care ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Saç ekim, estetik, obezite cerrahisi ve diş tedavileri en çok merak duyulan tedavi alanları arasında yer aldı. Stantta, Türk gecesinden, Boğaz turuna birbirinden farklı ödüllerin yer aldığı çarkıfelek ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Mydora Health Care CEO’su Neşe Kara, ”Deneyimli hekimler, gelişmiş tanı ve tedavi yöntemleri ve son teknoloji tıbbi cihazlarla donatılmış hastanelerle Türkiye medikal turizmde ilk 5 ülke arasında yer alıyor. Özellikle de pandemi döneminde Türkiye’nin güçlü sağlık sistemi tüm dünyaya örnek teşkil etti. Mydora Health Care olarak, biz de hasta odaklı yaklaşımımız ve deneyimli medikal ekibimizle, ülkemizin sektördeki başarısına katkı sağlamayı umuyor ve Türkiye’nin sağlık turizminde lider olacağına inanıyoruz” dedi.

Mydora Health Care, hastaları uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşlarında, alanında uzman hekimlerle bir araya getiren, doğru tanı ve tedavilere ulaşmasını sağlayan, dünya çapında bir sağlık turizmi markasıdır. Sağlık turizminde faaliyet gösteren Mydora Health Care 10 yılı aşkın sağlık sektörü tecrübesi bulunan deneyimli bir ekip tarafından kurulmuştur. Hasta odaklı, güvenilir yaklaşımıyla ve yüksek standarttaki hizmet kalitesiyle, obezite cerrahisi, plastik cerrahi, saç ekim ve diş tedavileri başta olmak üzere bir çok tedavi alanında, sektörün öncü sağlık kuruluşlarıyla ile işbirliği içerisindedir. Daha ayrıntılı bilgi için www.mydorahealthcare.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.