Son Dakika! Rıdvan Dilmen’den Flaş Öneri!

0
1206
Son Dakika! Rıdvan Dilmen'den Flaş Öneri!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, liglerin erteleme kararı hakkında konuştu. Dilmen, liglerin devam etmesiyle ilgili yeni bir sistem fikri ortaya attı.

Liglerin ertelenmesiyle ilgili kararı değerlendiren Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir‘le görüştüğünü söyledi. Dilmen, liglerin devamı ile ilgili flaş bir öneride bulundu.

İşte Rıdvan Dilmen’in sözleri

Sporcu sağlığı her şeyden önemli. Fakat enteresandır, dün Nihat beyle konuşma şansım olmuştu. Süper Lig kulüplerinin yüzde 30’u oynamak istiyormuş maçları. TFF 1. Lig’de de 6-7 kulüp oynamak istiyormuş. Daha sonra anlaşma sağlanıp Ankara’ya gidilmiş.

27 Haziran’ı da konuşmak mümkün değil. Premier Lig 3 Nisan’da başlayacak dendi 30’una atıldı. Bundan sonra alınacak kararları gün tarih belirlemeden alınmalı. En kısa zamanda ülkemiz de atlatır. Yarın bir karar çıkacağını düşünmüyorum. En az şu tarih denebilir.

Açıkçası aklıma ilk gelen; acaba belli bir süre sonra, 3-4 haftaya kısaltımış bir ligle play-off sistemi gelebilir mi? Bunun için de iyi bir çalışma yapılması lazım ve küme düşmenin kaldırılması lazım. Dünya olağanüstü bir durumdan geçiyor.