Sonbahar / Kış 2020-21 Ayakkabı Trendleri

0
847

Yaz sezonunu artık resmi olarak geride bıraktığımıza göre yepyeni bir sezon için alışveriş yapmanın tam sırası. Sonbahar/kış 2020-21 sezonu için ayakkabı alıverişi yapmadan önce sezonun belirleyici trendlerine göz atalım! İşte Sonbahar/kış 2020-21 sezonunun en dikkat çekici 8 ayakkabı trendi..

Hantal Lastik Botlar 

Hailey Baldwin’in kırmızı tabanlı lastik botlarını Ağustos’ta giymeye başlamasından anlamış olmalısınız; hantal lastik botlar sezonun en popüler sokak trendi olmaya aday. Yağmur yağsa da yağmasa da belli ki o botlar giyilecek.

Zincir Detayları 

Zincir trendini bu yıl takılarda, kıyafetlerde, çantalarda ve tabii ki ayakkabılarda bolca göreceğiz. Bir stilettonun bileğinde, bir bottan sarkarken veya sandaletin bandında rastlamanız oldukça muhtemel.

Dizüstü çizmeler

Dizüstü Çizmeler 

Dizüstü çizmelerin aslında hiçbir sonbahar sezonunda bir yere gittiği yok. Bir köşeye sinip orada sakince sırasını bekliyor ya da sezonun starı oluyor. Şüphesiz bu sezon star olduğu sezonlardan bir tanesi. Olivier Rousteing, Victoria Beckham, Hedi Slimane gibi pek çok modacının sonbahar/kış defilelerinde sezonun starı sahnedeydi.

Postal 

Androjen stili ve rahatlığıyla bir kış sezonu klasiği olan bu militer ağır tabanlı bağcıklı botlar son iki sezondur yükselişte. Moda devlerinin sonbahar/kış defilelerinde gördüğümüz üzere sadece sokak stilinin değil, artık aynı zamanda şık kombinlerin de bir parçası.

Taş ışıltısı

Taş Işıltısı

Carrie’nin Manololar’ını özleyenlere iyi haber! Bu sezon ayakkabılarımızda biraz abartmaktan çekinmeyeceğiz. Taşlı püsküller, tokalar, işlemeler ayakkabıların gösterişine gösteriş katıyor.

Yerden Yüksek 

İçinizdeki disko kraliçesine merhaba diyin, platform topuklu ayakkabılarla zamanda yolculuk yapacağız. 70’ler etkisinin hakim olduğu bir sezonda platform kaçınılmazdı ama değil mi?

Loafer

Loafer

Düz ayakkabı tercihlerimizin yıldızı ise bu sezon loafer ayakkabılar olacak. Özellikle Gucci’nin birkaç sezondur favorisi olan loafer stili bu sezon yepyeni formlar kazanıyor.

Fiyonk 

Taş trendinin bir başka versiyonu olarak fiyonk detayları bu sezon karşımıza çokça çıkacak. Sezonun belki de en cici ve en feminen ayakkabı trendi.