Neden Çok Düşünen Kadınlar Zor Aşık Oluyor?

0
1502

Neden çok düşünen kadınlar zor aşık oluyor?

Birçok kadın, yaşamlarında attığı her adımı düşünür. Çok şey kaybettiler ve daha çok kaybedeceklerini biliyorlar. Kusursuz bir iyimser olamayacak kadar deneyim yaşadılar. Onlar ne ilk bakışta aşık olabilir ne de onuncu bakışta. Bu yüzden kalplerini birine vermeleri çok zor.

Fikirlere aşık olurlar

Çok fazla düşünen kadınların dikkatini, güzel görünen ve anlamlı şeyler çeker. Birisine veya bir bütün olarak sevme fikrine çabucak aşık olurlar, ancak daha sonra, bazen mantıksız olan veya idealleriyle tutarlı olmayan gerçeklerin üstesinden gelmeye çalışırlar.

Aşkın yeterli olmadığını biliyorlar

Birisini çok sevmenin ilişki kurmak için yeterli olmadığını anlıyorlar. Sorun da tam olarak bu. Onlar için karakter uyumluluğu, kimya uyumu kadar önemlidir. Bu, karşılarındaki kişiye ve davranışlarına gereksiz bir nevrotiklikle ‘büyüteç altında’ bakmalarına neden olur.

Duyguları entelektüeldir

Her şeyi tekrar tekrar düşünen kadınlar analiz etmekten zevk alır. Arkasında derin bir anlam bulamadıkça duygularla şımartmaları zordur. Onlar için “kalbini dinle” ifadesi oldukça saçmadır.

Duygusal boşlukları doldurmaya çalışıyorlar

Düşünen kadınların çoğu, geçmişte sıklıkla yaralanmıştır. Duyguları arka plana itmek için oldukça mantıklı bir sebeptir bu. Acı çekmemiş ve bazı sınavlardan geçmemiş olsalar bu kadar analitik düşünmek ve tefekkür sahibi olmak  için bir nedenleri olmayacaktı. Bunun bir yan etkisi, başkaları tarafından yaralanmış ve duygusal boşlukları olan kimseleri kendilerine çekmeleridir

Teoriyi değil pratiği tercih ediyorlar

Bu kadınlar genellikle paralel gerçeklik içinde yaşarlar – sadece zihinlerinde var olan dünyalara aşıktırlar. İdeallerini tam olarak karşılamıyorsa, gerçek deneyimlerden kaçma eğilimindedirler.