Burunda Oluşan Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

0
1099

Burunda sıklıkla siyah noktalar oluşur. Bu nedenle gelişmelerini önlemek ve görünümlerini azaltmak için iyi cilt bakımı alışkanlıkları edinmek önemlidir. Bu bölgeyi doğru teknikler ve ürünlerle nasıl kusursuz bir şekilde koruyabileceğinizi sizin için araştırdık. İşte detaylar

Gözeneklerinizin içinde fazla yağ üretildiğinde ve serbest bırakılmadığında siyah nokta oluşur, gözenekler tıkanır. Bu fazla yağ, ölü deri hücreleriyle karışarak havaya maruz kaldığında oksitlenir ve koyulaşır.

Hormonlar ayrıca aşırı yağ üretimini tetikleyebilir. Bu durum da burnunuzda neden siyah noktaların arttığını açıklayabilir.

1. Düzenli Olarak Temizleyin 

Doğru cilt bakım ürünleri kullanarak fazla yağı temizleyin. Cildinizi, gözeneklerinizi derinlemesine temizlemeye yardımcı olabilecek salisilik asit ile formüle edilmiş nazik ama etkili bir temizleyici bu konuda size yardımcı olabilir.

2. Düzenli Olarak Eksfoliye Edin

2. Düzenli Olarak Eksfoliye Edin 

Ölü cilt hücreleri, siyah nokta üretimine neden olur. Bu nedenle onları cilt yüzeyinden düzenli olarak temizlemek önemlidir. Bu uygulama gözenek tıkanmasını önlemeye yardımcı olabilir.

3. Siyah Nokta Bantları