Evde Eğlencenin Tadını UNO® İle Çıkarın

0
1627
UNO®, tüm zamanımızı evde geçirdiğimiz bu günlerde ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmeniz için yepyeni yaratıcı oyun fikirleriyle yanınızda olmaya devam ediyor 

UNO®, tüm zamanımızı evde geçirdiğimiz bu günlerde ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmeniz için yepyeni yaratıcı oyun fikirleriyle yanınızda olmaya devam ediyor 

UNO®‘yu yeniden keşfetmeye hazır mısın?

Oyuncak sektörünün öncüsü Mattel, evde kaldığınız dönemde aileniz ve sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olacak alternatifler sunuyor. Mattel’in keyifli kart oyunu UNO®, evde geçirdiğiniz zamanı avantaja çevirmek için oyuna birbirinden farklı kurallar ekleyerek eğlencenize eğlence katmaya devam ediyor.

En az 2, en çok 10 oyuncuyla rakam ya da renk eşleştirmesi yaparak oynanabilen UNO®, size sunduğu alternatif kurallarıyla evde yeni heyecanlar yaratıyor.

UNO®, UNO® Gizemi, BINGO gibi farklı oyun kurallarıyla 7’den 70’e ailedeki herkesin oyunun tadını çıkarmasını sağlıyor.

Photographer Randel Urbauer /Stylist Jen C

UNO® GİZEMİ

Yeni kuralda, gizemli kartının kazanmana yardımcı olup olamayacağını öğrenmek için oyunun sonunu beklemelisin! Oyunun başında tüm oyunculara kapalı bir kart dağıtılır. Tüm oyuncular kendi kartına bakabilir ancak oyun boyunca kart ortada kapalı kalmalıdır. Bu kart, oyunu kazanmak için oynamanıza izin verilen son kart olacak. Oyun, klasik UNO®’da olduğu gibi bir oyuncunun elindeki tüm kartlar bitene kadar devam eder. Elindeki kartları bitiren oyuncu ‘UNO’ diye bağırır ve önündeki “Gizemli” kartı işaret eder. Bir sonraki turda, sırası geldiğinde oyunu kazanmak için gizli kartını oynamalıdır. Gizli kart ıskarta destesiyle eşleşmiyorsa (veya bir Renk Değiştirme Kartı değilse) çekme destesinden bir kart çekip oyuna devam eder. Gizli kartını oynayabilen oyuncu oyunu kazanır.

UNO® ELLER ORTAYA

Hızına ve dikkatine güvenenler buraya…

Oyun UNO®‘nun klasik kurallarıyla başlar. Ancak bir oyuncu ıskarta destesinde bulunan kartla, bire bir aynı kartı eşleştirirse (örnek olarak kırmızı 2 ile kırmızı 2’yi eşleştirirse) tüm oyuncular elini hızlıca ıskarta destesinin üzerine koymaya çalışır. Eli en üstte kalan oyuncu, çekme destesinden 2 kart çeker.

UNO® MINI

Tüm oyuncular oyuna 7 kart yerine 3 kartla başlar. Böylece oyun daha hızlı ve dinamik devam eder. Bu yüzden her an ‘UNO’ demeye hazır olun!

UNO® BİTMEYEN EĞLENCE

Tüm oyuncular oyuna 12 kartla başlar. Oyun boyunca UNO® klasik kuralları geçerlidir. Oyun daha uzun sürebilir. Oyun süresi uzadıkça eğlence de katlanarak devam eder.

UNO® GOLF

Oyunun amacı golf oyununda olduğu gibi oyunu en az puanla bitirmek. Her turun sonunda tüm oyuncuların elinde kalan kart sayısı puan cetveline not edilir. Oyun boyunca kart sayıları toplanır ve bir oyuncu toplamda 50 kart sayısına ulaştığında oyun sona erer. En az kart sayısıyla oyunu bitiren oyunun galibi olur. Unutmayın ki, turlarda en çok kazanan siz olmasanız bile oyun sonunda kazanan siz olabilirsiniz.

UNO®, tüm zamanımızı evde geçirdiğimiz bu günlerde ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmeniz için yepyeni yaratıcı oyun fikirleriyle yanınızda olmaya devam ediyor 
Tara Scoville

UNO® BINGO

UNO® oynamanın yeni bir yolu: BINGO !

Tek yapılması gereken https://www.mattel.com/sites/mattel_mattelcom/files/2020-04/UNO_Bingo_cards.pdf linkinden UNO® Bingo sayfalarını yazdırmak ve her oyuncuya birer tane dağıtmak. Bingo oyun kağıtlarındaki sütun veya satırda bulunan 5 ya da köşelerdeki 4 görevin hepsini gerçekleştiren ilk oyuncu, oyunun galibi olur. Görevleri başarıyla tamamla BINGO’nun kazananı sen ol.

UNO® KATLAMALI

Kim rakibine en çok kartı çektirmek ister?

Klasik oyun kurallarında bir oyuncu ‘2 Kart Çek’ kartı attığında bir sonraki oyuncu kart çekme destesinden 2 kart çeker ve o el oynayamaz. Bu kurala göreyse bir oyuncu ‘2 Kart Çek’kartı attığında bir sonraki oyuncuda da ‘2 Kart Çek’ kartı varsa ve o kartı atarsa ondan sonraki oyuncu 4 kart çeker. Ceza bu şekilde katlanarak devam eder. Aynı kural ‘4 Kart Çek’ kartı için de geçerli, dikkat!

UNO® GERİ ATAK

Bir oyuncu ‘2 Kart Çek’ kartı oynadığında bir sonraki oyuncuda aynı renk ‘Yön Değiştir’ kartı varsa o kartı oynabilir ve cezayı ‘2 Kart Çek’ kartı atan oyuncuya çevirebilir. Böylece o, ceza kartı çekmek zorunda kalır.

UNO® ES GEÇ

Bir oyuncu ‘2 Kart Çek’ kartı oynadığındasonraki oyuncuda aynı renk “Atla” kartı bulunuyorsa, onu oynayıp cezayı kendinden sonraki oyuncuya aktarır. Bir sonraki oyuncu da “Atla” kartı oynayabilir veya çekme destesinden 2 kart çeker.

UNO® +1 JOKER

Klasik UNO® kurallarına göre Joker kartı oynadığınızda, rengi belirler ve başka bir kart oynamak için bir sonraki tura kadar beklemeniz gerekir. Beklemeyi sevmeyenler bu kuralla ara vermeden eğlenmeye devam edebilir. Oyuncu Joker kartlarından birini oynadığında bir sonraki turu beklemeden, belirlediği renkte bir kart daha aynı anda oynayabilir.

UNO®BULANA KADAR ÇEK

Klasik UNO® kurallarına göre sıra sana geldiğinde oynayacağın bir kartın yoksa çekme destesinden 1 tane kart çekilir. Bu kuralla oynayabileceğiniz kartı bulana kadar çekme destesinden kart çekilir. 1 kart?, 5 kart?, 10 Kart?… Bulana kadar çekmeye devam edin.

UNO® HIZLI OYUN

Oyun her zamanki gibi oynanır. Bir oyuncunun attığı kart ıskarta destesindeki kartla birebir eşleşirse (Sarı 7’ye sarı 7), elinde aynı karta sahip olan oyuncu sırası olmasa bile oynayabilir. Bu durum oyuncuların elinde oynayabilecekleri bir kart kalmayana kadar devam eder. Oyun, sırası gelen oyuncunun oynamasıyla normale döner.

UNO® ÇOKLU

Oyun her zamanki gibi oynanır. Bir oyuncunun elinde aynı değerde birden fazla kartı olduğunda, hepsini aynı anda oynanabilir. İster tüm 8’lerinizden bir kerede kurtulun; ister2 ‘El Değiştir’ kartı oynayın.

Uno’nun önerilen perakende satış fiyatı 29, 99 TL’dir.