Muğlalılardan Toplu Bisiklet Turuna Büyük İlgi

0
374
Muglalilardan Toplu Bisiklet Turuna Buyuk İlgi

Marmaris’te düzenlenen “Bisikletli Çevre Şenliği”nden sonra Dalaman’da da halkın geniş katılımıyla bisiklet turu düzenlendi.

Dalaman Kayacık sahilinde sona eren 16,5 kilometrelik rotada pedal basan bisiklet sevdalısı yaklaşık 300 Dalamanlı, düzenlenen turdan büyük keyif aldıklarını belirttiler. Bisiklet etkinliklerinin sürekli yapılmasını istediler.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’ten “4 Mevsim Turizm, 4 Mevsim Spor”a Destek

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Muğla’da Spor Turizmi’nin geliştirmesi için “4 Mevsim Turizm, 4 Mevsim Spor” sloganıyla başlattığı çalışmalara Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek iki ayrı çalışmayla destek verdi. Marmaris’te KOD 48 Çevre Koruma Derneği ile “Bisikletli Çevre Şenliği” düzenleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, kısa süre içinde Dalaman’daki bisiklet turunun organizasyonunda da yer aldı. Dalaman Kaymakamlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Dalaman Meslek Yüksekokulu ve Dalaman Belediyesi iş birliğinde düzenlenen turun halk tarafından benimsenmesi memnuniyet yarattı.

“Bisiklet Turizmi Kruvaziyer Turizminden Daha Etkili”

Dalaman’daki bisiklet turuna da katılan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek “Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’den yaklaşık 300 bisikletli katıldı. Bölgemizde turizmin çeşitliliğini sağlamak amacıyla Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın ön gördüğü projelere her noktada bilimsel olarak destek vermeye çalışıyoruz. Bölge halkı bisikleti daha çok sevmeli ve sahip çıkmalı, ruhunu yaşamalı ve yaşatmalı ki Kruvaziyer turizminden daha çok gelir bırakan bisiklet turizminden Muğlamız ve ülkemiz daha çok payını alsın. Dört mevsim turizm, dört mevsim spor sloganıyla çıktığımız bu yolda Muğla’nın bu slogana uygun sayılı illerden biri olduğu konusunun önemle altını çizmek isterim. Bu amaçla çıkılan yolda üniversitemiz bilimsel anlamda tüm bölümleriyle ülkemizin hizmetinde” dedi.

Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulundan başlayan turun ardından 16 kilometre pedal çeviren katılımcılara Kayacık Sahilinde canlı müzik eşliğinde kahvaltı ikram edildi.

Vali Tavlı Sivil Havacılık Yüksek Okulu İnşaatını İnceledi

Etkinliğe katılan Muğla Valisi Vali Orhan Tavlı, kahvaltının ardından Kapıkargın Termal Tesisi (Kükürt Merkezi), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu inşaatı gibi bir dizi incelemelerde bulunarak Dalaman’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.